serwis-wagi-wielkopolska-2

 

Czy są Państwo użytkownikami dynamometru? Siłomierz przestał działać po upadku, lub został przeciążony? A może trzeba wymienić czujnik?

WAGI Wielkopolska świadczy usługi w zakresie napraw siłomierzy

Stanowiska do pomiaru siły zostały stworzone, aby rozwiązać Państwa problem z siłomierzem. Choć nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że naprawimy każdy siłomierz, (gdyż wielu producentów ze wschodu nie przewiduje napraw płyt głównych) to jednak z całą pewnością do każdej procedury serwisowej podejdziemy z należytą starannością.

Każdego dnia wykorzystujemy naszą wiedzę oraz doświadczenie, aby móc przywrócić Państwa dynamometr do stanu pełnej sprawności. W trakcie naprawy siłomierza przeprowadzamy także adjustację, sprawdzimy parametry dynamometru, oraz wystawimy certyfikat sprawdzenia siłomierza.

Świadczymy usługi:

  • napraw siłomierzy.
  • wzorcowania siłomierzy.
  • doradztwa.
  • sprzedaży części do siłomierzy i materiałów eksploatacyjnych.

Zapewniamy:

  • najlepszych fachowców w dziedzinie pomiaru siły.
  • wysoką efektywność.
  • krótki czas naprawy i terminowość.
  • siłomierze zastępcze na okres naprawy.
 

 

 
Pomiar siły dynamometrem ?

Czym dokonujemy pomiaru siły?

pomiar sily

 

Dynamometr – siłomierz, to przyrząd  do pomiaru siły.

pomiar momentu obrotowego

pomiar momentu obrotowegoDynamometrem  dokonujemy pomiaru  siły ściskania, siły rozciągania,  siły łamania, siły rozrywania, siły zerwania, siły pchania, siły rozrywania, siły odrywania, siły ciągnięcia, siły odklejania, siły oderwania, siły odkręcania, siły zakręcania,pomiaru momentu obrotowego.  Zastosowanie siłomierzy- dynamometrów w warunkach laboratoryjnych  i przemysłowych jest powszechne- praktycznie nie ma dziedziny nauki gdzie nie byłby przeprowadzany pomiar siły.. Dynamometr, czyli siłomierz, to też  waga sprężynowa która jest powszechnie wykorzystywana  w warunkach gospodarstwa domowego.

 

Dynamometr -Siłomierz z podziałką w skali SI, czyli Międzynarodowym Układem Jednostek i Miar nazywamy niutonometrem. Siłomierze elektroniczne umozliwiają prezentację wyników w innych jednostkach siły.

Aktualnie prawie się nie korzysta z siłomierzy mechanicznych, których podstawową częścią była wydłużająca się pod wpływem siły sprężyna, obok której znajdowała się wyskalowana w niutonach podziałka. Ze względu na dostępność technologii i dużą niezawodność oraz szybkość działania ( do kilku tysięcy pomiarów na sekundę)  stosuje się wyłącznie dynamometry elektroniczne. Dodatkowe funkcje statystyczne,eksportu danych do komputera, wykresy i możliwość zapisu danych na nośnikach pamięci  powodują ,że dynamometry elektroniczne stanowią prawie 100% oferty przyrządów do pomiaru siły.

Pomiar momentu obrotowego z Wagi Wielkopolska?

Pomiar momentu obrotowego z Wagi Wielkopolska?

wagi-tablet

 

WAGI WIELKOPOLSKA  z siedzibą w podpoznańskim Puszczykowie działa od 1991 roku.

Wagi Wielkopolska to firma, która pomoże gdy potrzebujecie Państwo mierzyć siłę, moment obrotowy lub dokonywać pomiaru masy- ważenie. Główną działalnością firmy jest sprzedaż wag elektronicznych i sprzętu pomiarowego siły oraz momentu obrotowego, doradztwo, usługi laboratoryjne, serwis wag, siłomierzy oraz legalizacja wag. Nasza firma wciąż się rozwija – od kilku lat powiększyliśmy nasz asortyment o przyrządy do pomiaru siły – dynamometry oraz czujniki siły. Wagi Wielkopolska współpracują z najlepszymi na świecie firmami produkującymi dynamometry oraz z najważniejszym producentem siłomierzy w Polsce- firmą Axis. Przedstawiając Państwu naszą ofertę uwzględniliśmy nowoczesne i sprawdzone technologie. Kierujemy się ważnym kryterium relacji jakości do ceny- tak aby nasi Klienci otrzymywali dobre produkty w najlepszych cenach, które można zakupić w naszym sklepie internetowym lub w siedzibie firmy w Puszczykowie.

 

TUV logo

ap_070Wagi Wielkopolska starają się, aby usługi i produkty były jak najlepszej jakości – chcemy dbać o zadowolenie Naszych Klientów. W związku z tym w 2005 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO 9001. W następnym roku utworzone zostało Laboratorium Pomiarowe Masy działającej według normy ISO 17025, które świadczy usługi wzorcowań, nadzoru i sprawdzeń sprzętu pomiarowego. W 2013 roku nasze   laboratorium zostało akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA) – nr laboratorium wzorcującego AP151.

 

 

Wagi Wielkopolska współpracuje z światowymi producenci wag, którzy powierzyli  nam serwis gwarancyjny i pogwarancyjny swoich produktów. Dzięki temu nasi Klienci są obsługiwani według światowych standardów- szczególny nacisk kładziemy na jakość świadczonych usług.

Firma Wagi Wielkopolska posiada wyposażenie do adjustacji i sprawdzania i wzorcowania przyrządów do pomiaru siły siłomierzy – dynamometrów, w związku z czym możemy dokonywać sprawdzenia ISO i wzorcowań w/w. przyrządów ( zgodnie z akredytacją w jednostkach masy). Klienci ,którzy maja podpisane umowy serwisowe korzystają ze wsparcia technicznego, metrologicznego oraz prawnego i dla nich mamy przygotowane wagi zastępcze na czas naprawy lub legalizacji. Dla pozostałych Klientów umożliwiamy odpłatne wypożyczenie wag i siłomierzy  do dokonania pomiarów lub do przeprowadzenie inwentaryzacji. Od ponad 10 lat w naszej firmie mieści się Punkt legalizacyjny Obwodowego Urzędu Miar w Poznaniu ,dzięki czemu termin wykonania legalizacji dla naszych klientów jest bardzo krótki. W naszej ofercie są czujniki momentu obrotowego,siły i masy ( tensometry). Jesteśmy w stanie także zająć się rozwiązywaniem nietypowych  problemów w zakresie pomiaru siły, masy i momentu obrotowego.

W razie jakichkolwiek problemów i zapytań prosimy o kontakt z naszymi doradcami..